Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2013

ΑE Καραϊσκάκης - Φιλοθέη 0 - 0

Αετός - Φιλοθέη 0 - 0

Χωρίς τέρματα έληξε στο Δημαριό το αρτινό ντέρμπι των ομάδων μας στην Δ΄ Εθνική, με ώρα έναρξης 15:00. Ο Αετός Διασέλου βρίσκεται στην 5η θέση με 19 βαθμούς και ο Α.Ο. Φιλοθέης στην  με 17 και περισσότερο ανάγκη τους βαθμούς έχουν οι φιλοξενούμενοι.
Αετός Διασέλου ( ΑΕ Καραϊσκάκης) : Καραγ
κούνης, Κατσαρός, Μπρέσιακας (59΄Τσάπαλης), Καρτσακλής, Πέτσας, Βασιλάκης, Αντωνίου, Βερλέκης (76΄Κορέλης), Μάλλιος, Μπαλάφας, Μαργαρίτης
Α.Ο. Φιλοθέης: Βαρέλης, Τσιγαρίδας Δ. (46΄Κοντογεώργος), Ζυγούρης, Μπάκας, Τσιφλίδης, Ξυλογιάννης, Γιαννούλης Θ., Θεμελής, Καραγιάννης (73΄Ζιώγας), Λώλης, Τρομπούκης (64΄Κυριακόπουλος).
ΔιαιτητέςΤσετίλας, Μωυσιάδης, Στεφούλης συνδέσμου Γρεβενών.
Το παιχνίδι ξεκίνησε μπροστά σε 100 περίπου φιλάθλους και σε ένα χειμωνιάτικο τοπίο, με τσουχτερό κρύο και πολύ χιόνι στα διπλανά βουνά.
15΄ παιχνίδι κέντρου, χωρίς καμιά φάση μπροστά στις δύο εστίες
17΄
 πρώτη ευκαιρία για Φιλοθέη, σουτ του Ξυλογιάννη έδιωξε σε κόρνερ ο Καραγκούνης
23΄
ισοφάρισε τις ευκαιρίες ο  Αετός, σε συρτή σέντρα του Μάλλιου, ο Βερλέκης  πλάσαρε ελάχιστα άουτ
30΄κίτρινη κάρτα στον Τσιφλίδη για δυνατό μαρκάρισμα στον Μπαλάφα
34΄
σουτ του Μπαλάφα μέσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Τσιφλίδη, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται για πέναλτι
35΄
εξαιρετική ατομική ενέργεια του Μάλλιου, πάσαρε στον Αντωνίου που πλάσαρε, όμως πάνω στη γραμμή πρόλαβε και έδιωξε ο Τσιφλίδης
37΄
νέα ευκαιρία για τον Αετό που πιέζει ασφυκτικά την Φιλοθέη, σουτ του Μάλλιου από πλάγια ελάχιστα άουτ
Ημίχρονο στο Δημαριό με τον Αετό μετά το 20λεπτο να ανεβάζει την απόδοσή του, να χάνει ευκαιρίες, όμως γκολ δεν μπήκε και έτσι έχουμε λευκή ισοπαλία 0-0.
Ξεκίνημα
στο 2ο ημίχρονο με την Φιλοθέη να κάνει μια αλλαγή στη θέση του Τσιγαρίδα Δ. ο Κοντογεώργος
59΄
αλλαγή και για Αετό αποχωρεί ο Μπρέσιακας, στη θέση του ο Τσάπαλης
60΄
στα πρώτα 15λεπτά του 2ου ημιχρόνου έχει την κατοχή της μπάλας ο Αετός, χωρίς όμως ουσία
64΄2η αλλαγή για Φιλοθέη αποχωρεί ο Τρομπούκης και στη θέση του ο Κυριακόποπουλος
66΄κίτρινη
κάρτα στον Λώλη για επικίνδυνο παίξιμο
69΄
πρώτη ευκαιρία στο 2ο ημίχρονο και αυτή για τον Αετό δυνατό σουτ του Τσάπαλη αποκρούει δύσκολα ο Βαρέλης
71΄
αυξάνει την πίεσή του ο Αετός και σουτ του Μάλλιου από πλάγια στο δεξί κάθετο δοκάρι του Βαρέλη